honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

In which ways does Odysseus’s character change over the course of The Odyssey? Check all that apply.
Two ice skaters, paula and ricardo, push off from each other. ricardo weighs more than paula. part a which skater, if either, has the greater momentum after the
Will bought 4 slices of pizza for $6.00. Let x represent the number of slices of pizza purchased, and let y represent the total cost. Graph the line that repr
A certain compound has an empirical
city state that ignited the renaissance though the arts, trade, manufacturing and learning
how would non secretion of of saliva effect digestion of food in the mouth.
can someone please help with this question I'm struggling
Plsss..Guysss Give me a short Speech about love or family...AZAP
Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?
lines 1483-1492: explain how Proctor's final speech conveys a message from the playwright. This question is for The crucible act 3