gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

) a block is on a frictionless table, on earth. the block accelerates at 5.3 m/s 2 when a 10 n horizontal force is applied to it. the block and table are set up
m∠R = 120 and m∠S = 110. Find m∠T. The diagram is not to scale.
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. R
Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?
Which factor would be the LEAST important variable that affects the business cycle?
Combine the like terms to create an equivalent expression:−k−(−8k)
Which what problem did the colony of Jamestown have because of its location near a swamp?
In at least 100 words discuss Santayana’s philosophy of “those who cannot remember the past are condemned to repeat it” and how it relates to literature in the
Suppose that 15 inches of wire costs 45 cents. At the same rate, how many inches of wire can be bought for 24 cents?
the scientist did not elaborate on his ideas but instead made his point in a perfunctory way. what does perfunctory mean?