austinandmomonl austinandmomonl
  • 04-05-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1

Respuesta :

natashadavidsoow6ogc natashadavidsoow6ogc
  • 04-05-2018
by the way you are saying it the answer would be 0.20
Answer Link
xiangeneration
xiangeneration xiangeneration
  • 15-11-2020

Answer:

true

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did the revolution cause white americans to move onto native american lands?.
Can someone explain the summary for consequences Admittedly we have sinned, but how serious is our sin? If we break human laws, that has certain consequences. W
Write an expression equivalent to 12g-36+7 what exact words terns
Increasing the amount of insurance coverage on your vehicle is part of which phase of risk management? A: Assess risks B: Control risks C: Reduce risks D: Ident
Find sin(β) in the triangle.
Complete the equation to represent the relationship. Then solve the equation. Drag and drop each term or number into the correct box to complete the equation an
help this is easy middle school question
- Write the product as a mixed number. 5 x 3/10
9. Calculate. Write your answer as a fraction; remember to reduce the fraction. 3 2/5 + 2 3/5 = ?​
You roll a six-sided die. Event A: Roll a 6. Event B: Roll a prime number. Find P(A or B). Express your answer as a fraction in simplest form. P(A or B) = ?