AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

Math ALGEBRA 1 URGENT HELP PLEASE!!
George is studying Basque, a language spoken by a group of people who live in the Pyrenees mountain range between France and Spain. He’s studying the history of
Which scientist first attempted to construct a periodic table based on an element's atomic mass? A. Mendeleev B. Newton C. Dalton D. Moseley
Math Algebra 1 URGENT HELP!!!
Edward is playing a game where he draws cards with integers on them from a deck of cards. If the integer is positive he moves forward that many steps, if the in
Is "Her brothers grew up and moved away." A compound sentence
You start a lawn care company with four friends. You agree to split the profits equally. The tools you need to buy cost $525. How much income will you have to e
Waste is deposited into incinerators in thin layers which are then compacted and covered with soil. True False
Rock that is cooled and solidified above ground is called: a.intrusive. b.extrusive. c.batholith. d.laccolith.
Find the distance between the pair of points. (-5,2) (2,-2)