khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What plans were made during the Yalta Conference? A. The Axis powers decided to attack the Soviet Union. B. The United States decided to enter the war to suppor
What Percentage did you tip if your lunch was $10 and you left $2
50 newton horizontal force to a 25 kilogram box, pushing it 6 meters
In humans there are three alleles at the ABO locus causing blood types A, B, AB, O. How many genotypic and phenotypic combinations are possible in the offspring
Read each of the situations and choose the best subject pronoun to address the people. You were talking to the little boy you babysit. a.tú b.usted c.vosotros d
Help for 84 points.
if quadrilateral adqu is congruent to quadrilateral teki then quad is congruent to ____
What is the geometric mean of 9 and 16
I need help with writing skills( A PERSONAL NARRATIVE) Exam 986170
What is 62/120 expressed as a percent rounded to the nearest whole number?