reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Find the size of an angle which is five times it's supplement.​
What does a continuous domain mean, explain it like I'm 5 years old
What was the death march for the Jewish people? A-The train ride to the camps B- The walk from the concentration camps to freedom C- The walk from trains to the
Find the missing length indicated A) 25 B) 5 C) 8 D) 3
helpppppp plssssss lolll
help me please i will give u points
1-Qué es un golpe de Estado, y cómo se lleva a cabo?
The discriminant of the function f(x) = 2x2 – 3x + 3 is -15. What is true about the function?
The width of a rectangle is 1units less than the length. The area of the rectangle is 42 units
What is the electric potential in volts if the electrical potential energy is 10 joules and the charge is 5 coulombs