aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Political persecution and poor economic conditions are two examples of a _____ factor in migration.
A ____________ _______________ allows you to determine the expected percents of different genotypes in the offspring of two parents with known genotypes
Why don't S waves make it though Earth's outer core??
Which of the following are First Amendment freedoms? freedom from cruel and unusual punishments life, liberty, and property the right to a trial by jury
What is the x coordinate of the solution to the system of equations? {3x+2y=3 2x−2y=7
What are the unit rates? FOR ALL OF THEM.
What is the equation of a line, in general form, with a slope of -2 and a y-intercept of 8? x + 2y - 8 = 0 2x + y - 8 = 0 2x - y + 8 = 0
After he lived like a "young rajah" in Europe, what happened to Gatsby, according to what he tells Nick?
Which is NOT one of the Three Obediences that women in ancient China were expected to follow? a. As children, women were expected to follow their father’s
Need help 59 points if you answer this 6th gade questions