holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are examples of figurative language? A. nuance, simile, and personification B. metaphor, personification, and simile C. nuance, metaphor,
Sole by substitution y= -7x + 6 y = -10.
HELP ASAPP PLEASE THIS IS ABOUT PYTHAGOREAN THEROM SPMETHING LIKE THAT please help.
who wants points for now work just put any answer
Determine f(4), f(-5) and f(-2/3) i) f(x)= -6 I don’t understand how to solve for a single y, need help please:)
PLEASE HELP ME QUICK!! ILL MARK BRAINLIEST!!!! what is the area of this figure?
a 30 year old woman is diagnosed as being in neurogenic shock. which signs/symptoms is she most likely to display
The injustices that Chavez lists in the last part of his speech include racism. Lack of voting rights. Assault. Unsafe working conditions. Deportation.
Calculate the number of moles in 15 atoms The total mass of the 15 atoms above is 2.09 ×10−21 g . Calculate the mass, in grams, of one atom. Calculate the molar
Convert 900° to radians. A) 5π B) 6π C) 7π D) 8π