Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Crane Company is evaluating its Piquette division, an investment center. The division has a $66000 controllable margin and $480000 of sales. How much will Crane
Write a function safeOpen() that takes one parameter, filename — a string giving the pathname of the file to be opened for reading. When safeOpen() is used to o
The radius of a spherical is decreasing at a constant rate of 3 cm per second. Find, in cubic centimeters per second, the rate of change of the volume of the ba
Dividends are: Multiple Choice payable at the discretion of a firm's president. treated as a tax-deductible expense of the issuing firm. paid out of after
carbon atoms can form
The length of a rectangle is 12 meters less than 6 times the width. If the perimeter of the rectangle is 256 meters, find the length and the width of the rectan
A sled plus passenger with total mass m = 52.3 kg is pulled a distance d = 21.8 m across a horizontal, snow-packed surface for which the coefficient of kinetic
Which image is the best choice for convincing high school students to plant a tree on Earth Day?
(4x2+6x+5)-(3x2+2x+4)
A walrus transfers energy by conduction through its blubber at the rate of 150 W when immersed in −1.00ºC water. The walrus’s internal core temperature is 37.0º