hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 4.5 ⋅ 105 and 1.6 ⋅ 102? 6.1 ⋅ 107 7.2 ⋅ 107 6.1 ⋅ 1010 7.2 ⋅ 1010
Please helP!! I don't know how to do this!! The dynamic pressure q generated by a fluid moving with velocity v can be found using the formula above, where n is
What is the freezing point of an aqueous solution that boils at 105.4 ∘c?
If 2^x=10, then 2^2x=
Three seismograph stations mapped their distances from an earthquakes epicenter on this map. In what city did the earthquake occur? (bankok, hanoi, seoul, ma
To enable remarketing in google analytics, what must first be enabled?
Which of the following statements about the Aztec government is true
An element's atomic number is 77. How many electrons would an atom of this element have?
Which statements describes attributes of an artesian well? Check all that apply. 1. requires a bucket 2. uses natural pressure 3. uses a mechanical pump 4. is h
What is the product of 4.5 ⋅ 105 and 1.6 ⋅ 102? 6.1 ⋅ 107 7.2 ⋅ 107 6.1 ⋅ 1010 7.2 ⋅ 1010