parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Can somebody plz help me with this question plz someone I swear I need help asap
please help ( angles)​
The company warehouse contains 100 pallets of office paper, 25 pallets of photo paper, and 50 pallets of card stock. Each pallet of office paper is valued at $9
How religious use works of art encourage and spread their beliefs
Discuss two ways an individual can combat corruption in South Africa
Write the equation of a line in slope form of a line that has a slope of -9/2 and contains (2, -4). How do I write in slope intercept form?
The number of girls at Middle School Cyber Summer Camp was six more than twice the number of boys. There were a total of 156 middle school students at the camp
solve this equation abd show all work. 2(× + 2)+8=6​
What is the distance between points S and U? Round to the nearest tenth of a units U(6,8) S(2,1)
A) el turrón B) las arepas C) las croquetas D) las tapas I know for a fact that it’s not C