courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

find the value of x for the given triangle
the characters are dull, and the writing 1. The plot of the story is is awful. a. quaint b. rare c. resourceful d. trite
1. What is anti-Semitism
A rectangular swimming pool has a perimeter of 108 feet and is 28 feet wide, what is its area?
Taxes are costly to market participants because they a. transfer resources from market participants to the government. b. alter incentives. c. distort market ou
Please help! Will give brainlest What was meant by the slogan; “Not necessarily conscription, but conscription if necessary.”
Hellppp meeeeeee PLEASEEEEE :!$:$:
Select the correct answer. In the given diagram, m | n m 52 2x Determine the value of x. 64° 19 59 25
Write an equation in slope intercept form of the line passing through points (1,6) and (-2,1)
List the odd numbers between 2 and 20 in set notation. {1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19} {2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18} {3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19} {1,