winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

The time it takes a spinner to stop completely is 12 seconds. If the spinner completes 6 revolutions in this time, what was the average angular velocity of the
The Shannon family owns two properties. The first property is a house and the second property is a parcel of land. The following functions represent the value o
"why are more males than females affected by x-linked recessive genetic diseases?"
i need to find the are
Which adolescent appears to be experiencing identity diffusion? jeanniene, who runs away from a pressured home environment and joins a commune fred, who is pres
Most of the decimation of indian population in americas in 16th century result from?
In 1948, the United Nations created the Universal Declaration of Human Rights to restrict people’s basic rights. prosecute countries that violate people’s right
Judith lorber believes that gender is a social institution because it is:
Which number of dollar represent a debt greater than $45.25? A) -45.75 B)-45 C)45 D)45.75 I will make u the BRAINLIEST pls answer this question!!!
Why did sectionalism in the U.S. increase in the late 1840s?