23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Some symptoms of the flu are similar to the common cold, but not as bad. true or false.
Stealing from the company includes all of these examples except a. working on personal business during company time. b. using the company's facilities for per
What are the types of breast cancer? user: what is triple negative breast cancer?
Indicate whether the following is an example of weather or climate: the average temperature for this day is 88° f a. weather b. climate
Aisle 2 of a furniture store stocks 4-legged chairs, 4-legged tables, and 3-legged stools. If there are t tables, c chairs, and s stools, which expressions show
Which traits characterize a laissez-faire capitalist economic system
the constitutions necessary and proper clause is the source of which federal powers ?
which of the following is a skill that would contribute to someone's academic identity ?
Definition of pediophobia
Latly you have enn working on improving your skills .you are fast