grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

“ Life is about choices. Some we regret, some we are proud of. Some will follow us forever. We are what we choose to be.”- Make a connection between the above q
how to figure projected overhead
5b−12.4 i dont understand it
Which basic economic question do you think is the most important? why?
does dr seuss's relate to our present day society in anyway
an increase of 2 cm in length
How would extra carbon dioxide in a lake be removed? 
The sum of 4 consecutive odd integers is 40. Find the first number algebraically.
Would a candle the size of a house float or sink in water? Why?
what is the net price of a dress marked $80 if it is reduced by 12%?show working please​