juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is wrong in this 1 pound = 100 penny = 10 penny x 10 penny = 1/10 pound x 1/10 pound = 1/100 pound = 1 penny => 1 pound = 1 penny
What property is 87 times 3 equals 3 times 87?
Which method do scientists use to track evolutionary changes over time
explain why exponents cannot be added in the product 12 to the power 3 times 11 to the power
The rectangle shown has a length (l) of 8 and a width (w) of 6.2. A second rectangle has a length of l + 2.5 and a width of w – 1.4. Find the area of the SECOND
Opisz Historie Kaina i Abla ze szczęśliwym zakończeniem umieszczając braci w czasach współczesnych
Read the sentence. The college cafeteria, which is free for all full-time faculty, is a popular and safe environment for students to study. Which part of the se
Turn 294% to a fraction
Review your notes and write a brief explanation of how the growth of railroads helped American businesses expand.
How to practice English speaking skill?