herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

how does highlighting skills and experiences make you a suitable candidate​
this/ letter/ has/ been/ your/ grandfather/ by/ written? Rearrange the sentence
18. What do complex carbohydrates contain that simple carbohydrates do not?
how does the poet use commas in lines 11 and 12 to change the sonnet's rythm
A painter is going to paint a room shaped like a cube, with square walls that are 20 ft. on each side. A gallon of paint can be used to cover 400 square feet. H
What is the acronym for the international organization that sets standards for accounting and financial reporting4 A) GAAP B) IFRS C) IASB D) FASB
Which term means shared in common?
round 86057 to the nearest 1000​
Working out for 5(a+3)=8
what is the answer to 52+2/5=