ilianaveras2
ilianaveras2
03-11-2017
Mathematics
contestada
Can someone please help me
Respuesta :
celestegaribay4
celestegaribay4
03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360
jojo360
03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
(x+1)(x+3)(x+5)(x+7)+16 Factorize it please
1 pt) If a parametric surface given by r1(u,v)=f(u,v)i+g(u,v)j+h(u,v)k and −4≤u≤4,−4≤v≤4, has surface area equal to 1, what is the surface area of the parametri
in mandatory military service in America one of the main arguments states that Americans should share the benefits and responsibilities of citizenship which sen
The main way a recessive allele would be expressed even when only one copy is present would be ________.
When one area of the world is economically affected by a natural disaster in another country, what is this called?
which statement best describes the association between variable X and variable Y?*weak negative association *moderate negative association *moderate positive as
The measure of angle O is 110°. what is the angle of r and p?
Elizabeth is going to flip a fair coin 100100100 times. what is the best prediction for the number of times that the coin will land tails up
What happens to the molarity of a salt solution if the number of moles of salt in the solution is multiplied by three and the number of liters of the solution i
SOME HELP! PLZ! Which words in the sentence make up the prepositional phrase? Yesterday evening two crickets hopped into the garage. A. Yesterday evening B. cr