SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

What is the valence of an atom with six electrons in its outer electron shell? A)1 B) 2 C) 3 D) 4 E) 5
what is the difference between animal and plant tissues
2x+6=12 find x ? give answer and follow me​
Which quotation best develops the theme that true love is more important than custom? "'You are included in the conscription, Fernand, and are only at liberty o
Find 'x' in the following ​
Which statement best fits with Sociocultural theory? Select one: a. Children learn because their successful attempts are positively reinforced by adults. b. We
Explain any four qualities of a good society in brief​
How should you mark the query if it is a valid one? A) Gibberish or Vague B) Profane C) Foreign Language D) Valid E) None
find the n^th root of z = -2i, n = 6​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW RHE ANSWER!!