lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

find an equation (in term of x) of line through the points (-1,3) and (1,4)
the graph of a line gets what as the value of the slope gets bigger
What are the equivalent ratios for 24/2= /3= /5.5=108/ = /15
Data was collected on Myrtle Beach for 11 consecutive days. Each day the temperature and number of visitors was noted. The scatter plot below represents this
In Marigolds, which character can be described as having a laugh so loud that the great oak seemed to laugh with it?
Which osmotic and ionic strategies must marine teleost fishes employ?
In the pendulum formula T=2pi. Please help read the problem on the picture please help!!!;$;$;!;!;!;)$;!;!;!;$;$;$!;!;);$;$
He went with us to the picnic by the lake. which one is he pronoun?
The Lee family bought their home for $220,000 this year. The equation =220,000(1.038) V = 220 , 000 ( 1 . 038 ) x can be used to find the value, V, of their hom
1) How many electrons are in each energy level of the following elements? a. He b. Na c. Na d. Ne 2) How many valence electrons are percent in the following