makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Solve the quadratic by quadratic formula below a^2-4a=21
According to dean barnlund, "whenever we communicate with another person, there are really at least _____ 'people' involved."
Which property of equality would you use to solve the equation 14x=56
Five unknown compounds are added to water. four of the compounds go into solution while one does not. what property does water possess that allows these four co
The length of a rectangle is 5cm greater than its width. The perimeter is 58. What are the dimensions of the rectangle
5 divides the sum of 6 and w
Talisa is writing a paper on critical thinking. she wants to explain how critical thinking differs from everyday thinking. accordingly, which sentence is talisa
Why is it harder to change the Constitution than it is to pass law? A) Laws are not important, but the Constitution is important.B) The Founding Fathers felt th
even questions please
Which of the following is something to check for during the proofreading process? A. Confused words B. Generalities C.cliches D.negative messages