shenettagaston shenettagaston
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 apples cost $2.00, how much will 15 apples cost?

Respuesta :

odai odai
  • 04-09-2017
15 apples will cost 6 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-09-2017
$6 because 5=$2 and 15 divided by 5 = 3 groups of apples
then, 3 multiplied by $2 equals $6
Answer Link

Otras preguntas

If an element has 3 valence electrons, how many dots will be in the elements dot diagram?
The Giver offered a very special memory to Jonas.What was it,and what was Jonas response to the offer?
your license can be suspended for three months if you accumulate 18 points with an ____ period
I need a reference on the internet that is related to Greek mythology ty
Why was the Cold War a war nobody could win
Find the saving plan balance after 4 years with an apr of 7% and monthly payments of 100
While taking his psychology quiz, walter was keenly aware of his thoughts, sensations, memories, and different aspects of the surrounding environment. collectiv
a number q multiplied by 1/4 is greater than -16
The ______ was the last major brain region to evolve, and was the largest part of the human brain.
Write each fraction as a decimal. Then identify each decimal as terminating or repeating.