jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
How do we judge the quality of musical works and performances?
this a test and I’ve been stuck on this question I don’t understand it need help asap D:
A psychologist is interested in the social interactions of preschool children. She measures the number of verbal interactions that each child at a preschool eng
Considering the time period during which Edwards delivered the sermon, how might his audience have reacted to his words?
Please help!!!!!! I will literally award brainliest. I swear cross my heart
Q4 Which of the following is an example of nonpoint source pollution? A. industrial effluent B. Agricultural runoff C. illegal dumping of waste D. Oil leaking f
Calculate the mass of calcium chloride that contains 3.20 x 1024 atoms of chlorine.
please help______________
PLEASE HELP ALL 4 QUESTIONS PLSSSS !! I NEED HELP
I need help asap please