leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Which is another way to write 42+63
Specifically, how were the scablands of eastern Washington created?
Greatest common factor of 12a and 9a^2
Lisa lives 7 miles from school. She bikes to school and back every day. How many miles does she bike in 1 school week
Please help plzzzzzz
Distance between (4,1) and (10,8)
Factorise completely 9a^2-1
the LMC of 9 and 7​
HELP ASAP evan is sewing trim on a pair of shorts. he needs four equal length pieces of trim to put two stripes down each side of the shorts. the teacher gives
3 examples of US imperialism