Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The title of the poem is "Power" What does the word of the title suggest to you? What denotations are presented? What connotations or associations does the wor
points are shallow and i need help on my last two questions
A video has a scale factor of 16:9. the short side is 5 cm how long is the long side. show your work to be the brainleest.
bald skai jackson bald skai jackson
Who was Ezekiel in the bible​
Money in a particular savings account increases by about 6% after a year. How much money will be in the account after one year if the initial amount is $100?
How many moles of hydrochloric acid does 1.505x10^24 atoms of hydrochloric acid make?
does osmosis need energy? NEED TO KNOW ASAP!
write a function rule for the area, A, of a rectangle whose length is 6ft more than its width, w
What is the soulition for 2/3x+16=-14