karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

The colonists saw each colony as an independent unit. How could they be seen as one people? Should they have been seen as one people?
Hello how are you hows ur day
No sooner do they fade than they lose their beauty..positive
Which 2 statements are true when creating an OAuth bank connection in QuickBooks Online?
X + 2/3 = -5/6 solving equations
h(x) = x - 3 g(x) = -2x2 + 4x Find h (x) · g(x) -3x^4 + 9x^3 - x + 3 -2x^3 + 10x^2 - 12x 2x^3 + 10x^2 + 12x x^4 + 6x^3 + 8x^2
which feature of the us constitution did the federalists indicate to show that having to much power concentrated in one branch of government had to be dealt wit
Ancient epics were passed down
(2x+5)^2=4x^2+kx+25 solve for k
how do we write instructions​