warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

best answer get brainly
Which of the following is a challenge when photographing wild animals? They are easy to get close to. They don't move much. You can't position them. All of
a student adds 0.5 moles of solute to enough water to form 500 ml of solution what is the concentration of the solution he made
HELP PLEASE I WILL GIVE BRAINLIEST!! PERIMETER AND AREA PLZ SHOW WORK
Please help!!!! Due in 1 hour
Allison had 18 postage stamps she gave 2/9 of the stamps to her mother and used 1/2 of the remaining stamps to send letters to her friends in Canada how many st
Which of the following statements is true about both Theseus and Hercules? They both became immortal. They were both betrayed by women. They both became kings.
How did the implementation of a referendum increase direct democracy?
Pythagorean Theorem please show all work! Thanks
I need help I’ll give brainlist answer.