craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

What is the correct name for Al2O3
Find the value of x. Then find the measure of each label length.
Which is a translation of the shaded figure? A.) D B.) A C.) B D.) C
how does robert putnam establish credibility
Dark areas of the map represent places that are very windy. Wind energy is arguably the cleanest source of power. If you were committed to lowering your negativ
What is the decimal expansion for 1/9
What is the length of the hypotenuse of the triangle? 26 ft 34 ft 68 ft 74 ft
What are the advantages of Europe being a peninsula and bordering major bodies of water? Thanks! x
PLEASE HELPUnder ideal conditions, bacterial populations can double every 20 minutes. Such rapid population growth is an adaptation to an unstable environment.
Talking an assignment need some help