barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

What are the components of the urinary system?
Which characteristic was common to the cities of the Hanseatic League in Europe and the cities of the African kingdom in Ghana?
why is surface area maximized in organisms
why is 1/7 greater than 1/10
how do air masses affect the weather?
There are two types of pea plants: those that produce round seeds and those that produce wrinkled seeds. A single gene controls which type of seed a pea plant
What did President Wilson’s Fourteen Points propose about communication between nations? The world’s leaders should form secret international agreements. The wo
The number factor of a variable term is called the
what decimal is equivalent to 9\100
HALP MEH PLEZ! c. Which word describes an ancestor? a. autopsy b. genocide c. homicide d. progenitor