djlongoria djlongoria
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

A pencil and ruler cost $1.50 together. The ruler costs $1.00 more than the pencil. How much does the pencil cost.

Respuesta :

gimpdog16
gimpdog16 gimpdog16
  • 01-05-2017
The pencil costs 50c
Answer Link
SNoory03
SNoory03 SNoory03
  • 01-05-2017
The pencil costs 50 p and the ruler costs £1
Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE DO A ANIME RP WITH ME :TORADORA :MHA :NARUTO :MAID SAMA
True or False: Ecological succession happens very quickly, usually just a few years. True False
what are the limitations of having nick serve as the narrator of this story? How does chapter 2 make this limitation obvious?
What subject pronouns would you use to talk about... (1 point per question) 1. yourself? 2. your parents? 3. your brother? 4. your aunts? 5. your boy cousins? 6
12 people in line at an ice-cream shop 8 ordered cones with 2 scoops of ice cream the rest ordered cones with 1 scoop what is the ratio
Determine whether the graph represents a proportional relationship. Yes, it is a proportional relationship because the graph goes through the origin No, it is
plzzzz some one help I want step by step I'm confused What's 5⁄6 of £300
Please answer this correctly without making mistakes
SABER O CONOCER Mis hermanitos leer música.
solve each system using the substitution method 6x-y=-4 and 2x+2y=15