fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP please! I'm taking an assessment and I'm having trouble with a couple questions :c (WHY IS HIGHSCHOOL GEOMETRY SO HARD RAHHH)
1293+354+2345? Please help im not smart
I will mark you as Brainlest if you can answer me this question correctly! Which animal undergoes complete metamorphosis? A: praying mantis B: termites C: gras
Economics, as a social science, is concerned with how to make moneya) Trueb) False
B plus the value of 6
Personal mission statement for a psychology major in addiction
genetate two equivalent fractions for the fraction 7/8​
Which of the following is found in plasma but absent in serum?a) Proteinsb) Fibrinogenc) Electrolytesd) Gamma globulin
How many milliliters are in 6.75 liters?
Express cos NN as a fraction in simplest terms.