H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

adjetivo para cada sustantivo aceramanzanaabrigo perrito
joshua's math textbook weighs 4.21 ounces his social studies book weighs 3.99 ounces what is the difference in weight between the two books
What is the mass of a full box of cereal?
Maths -surds Pls help with working out thanks :)
The following lines are taken from Ebenezer Dorset's reply to the kidnappers in O. Henry’s “The Ransom of Red Chief.” What do these lines indicate about Johnny
Members of elite social classes may cultivate tastes for fine foods, wines, and art. they may also vacation in expensive and remote locations where they have gr
(1) Jack-o'-lantern mushrooms—which have the scientific name omphalotus illudens—are orange mushrooms that grow in North America. (2) Jack-o'-lantern mushroo
Given: ABC is a right triangle with right angle C. AC=15 centimeters and m∠A=40∘ . What is BC ? Enter your answer, rounded to the nearest tenth, in the box
When establishing a goal, all of the following factors should be considered during the forethought phase of self-regulation except __________. A. self-efficacy
Please help I’m not sure what I’m supposed to do there is no word bank