Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 lb of peanuts costs $8.00 how much would 3 lb cost?

Respuesta :

EdgyEd EdgyEd
  • 02-03-2017
You would need to find the value of one pound and multiply it times 3. in this case the value is 1.6 dollars. So 1.6 times 3 is equal to 4.8
Answer Link
A01
A01 A01
  • 02-03-2017
probably it will cost $6.00
Answer Link

Otras preguntas

what is the comound name for the formula PbCl2?
why was slavery important to texas and other southern states
¿Que es la humanización?
In the figure, a ‖ b and m∠1 = 34°. What is m∠7? __ °
what is the comound name for the formula PbCl2?
Gregory predicts that 310 people will attend the spring play. And there was an actual total of 220 people who attended the spring play. What is the percent erro
What made Boston a likely place for fighting to begin between colonists and British soldiers
What is 3/5 minus 1/4?
Explain how heat is transferred inside the earth through convection currents
Explain how the first three steps of scientific inquiry are related..