criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

The weight of an iron block is 8.0±0.3? and is placed on a wooden base of area, 3.5±0.2? 2. Calculate the pressure exerted by the block.​
When did Queen Elizabeth II visit the Old State House in Boston to watch the lion and unicorn statues be placed back on the building in their original spots? 17
Epicurus focused on pleasure and the body, but he also had thoughts about mental pleasure. Which statement BEST explains his beliefs? A. Mental pleasure came fr
I am looking for code HS 3.4.5 in Technology
Dtermine the Range and domain defined by R = {(x-1), (x+2); x € (2,3,4,5)}​
Find x. 30 degrees Y X 5/2
The photo shows a series of stages in the growth of a chicken. Which three processes do the cells of an embryo in an egg perform as it changes to a chick? Which
If (x ^ 3 + a * x ^ 2 + bx + 6) has (x - 2) as a factor and leaves a remainder 3 when divided by (x-3), find the values of a and b ​
Find Percent of a Number - Instruction - Level F » On Sierra's softball team, 7 out of the 28 players bat left-handed. On Aubrey's team, 5 ou the 25 players bat
need done before 11:59 please help !