ShelsenMarionfuss ShelsenMarionfuss
  • 01-03-2017
  • Social Studies
contestada

A __________ is where an animal lives and gets its resources.
habitat
population
niche
ecosystem

Respuesta :

bleu12303
bleu12303 bleu12303
  • 01-03-2017
Your answer is Habitat
Answer Link
xmanavongrove55 xmanavongrove55
  • 24-01-2019

yep its a have a  nice day :)

Answer Link

Otras preguntas

A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
In what way does the setting of the story foreshadow what follows? Explain your answer in detail and provide examples.
Can someone help me with this? Please.
Can someone help me with this plssss it would help so much! (IM GIVING LOTS OF POINTS!!!!!!!!
Lisa bought 18 packs of cola. Each pack had 8 cans. She drank 6 cans . How many cans left
what is the formlula for keplers 1st law
Mia is making a batch of chocolate chip cookies. The recipe requires 2 cups of flour. However, she only has 1 cup of flour at home. Mia decides to go to the sto
kay’s on is looking at two buildings, building A and building B at an angle of elevation of 73°. Building A is 30 feet away, and building B is 35 feet away. Whi
Why did the author choose to start the paragraph with a question? A. The author wanted to present a question that is at the heart of an age–old debate. B. The a
you earn $10 and then you spend $10, what is zero in the case.