itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Select the two expression equivalent to the given expression. Let x,y and z by numbers​
What problems in a country could cause poverty to spiral out of control? Check all that apply. rapid population growth inflation civil wars low foreign debt far
Whats the first step to slove 15x + 7 =3x
One pound of weight gain comes from eating 3500 calories more than what you burn. A can of soda contains 150 calories. If you drink 2 sodas every day, how many
A computer consulting firm presently has bids out on three projects. Let Ai = {awarded project i}, for i = 1, 2, 3, and suppose that P(A1) = 0.23, P(A2) = 0.25,
What inference can be made from the text "R.M.S. Titanic"? Larger lifeboats would have been able to save more people following the collision. People on the Tita
Help me help me please !! And Thank you!!
Which is a true statement? a.The sodium - potassium pump moves sodium and potassium down their concentration gradients. b.Molecules stop crossing the membrane o
six more than two times a number u have to write an algebraic equation
What is the common difference of the arithmetic -4 ,-9 , -14