soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Landry earned $2,300 over the summer and decided to invest it in an account that earns 4% annual compound interest. If Landry does not make any other deposits o
Explain whether this statement is true or false: In cellular respiration, reduction of complex molecules leads to energy release.
Identify people and terms : Benito Mussolini, Vladimir Lenin, Joseph Stalin, Adolf Hitler, Manchuria, Neutrality Act of 1935
f(-4)=2(-4)+4 does this equal 1 ​
the measures of the three angles of a triangle are given by 3x + 1 2x - 3 + 9x what is the measure of the smallest angle​
Which function has a horizontal asymptote equal to 2? f(x) = 4 ⋅3^ x + 2 f(x) = 3 ⋅2^ x + 4 f(x) = 2 ⋅5^ x + 3 f(x) = 5^2x + 1
What is the sum of the polynomials? (7x^3 – 4x^2) + (2x^3 – 4x^2) 5x^3 9x^3 5x^3 – 8x^2 9x^3 – 8x^2
Katie made two pies for the bake sale. One was cut into three equal slices and the other into five equal slices. She will continue to cut the pies so she has
How did California change as a result of the gold rush
Big 5 is having a sale on snow skis. The sale price, not including tax is $255.30. If the sale is 40% off all snow skis, what is the regular price to the neares