ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which energy source input caused the solar panels to generate electrical energy
The following data are given for Stringer Company: Budgeted production 932 units Actual production 1,065 units Materials: Standard price per ounce $1.79 St
Reagan feels that communists are_______.
Question 7 The speed of an object is: O a) The direction in which the object moves. O b) The distance the object travels per unit of time. O c) The rate at whic
What does Susie flashback into Ruth’s life? (The Lovely Bones)
Article Ill of the Constitution gives Congress the power to create a system of federal courts, other than the Supreme Court, known as
A mutation is considered positive when it
Just the answer. thank you
What is the probability that Porter pulls a pink and purple tile in one draw? Pink:6 Purple:9 Total of all colors: 40 Would it be 15/40?
Yo my friend needs to find someone named Izzy? If anyone knows where she is tell me pls thanks!