davisjacobnc davisjacobnc
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If gas costs $3.95 per gallon at a local service station, how many cubic feet of gas can a customer buy with $50

Respuesta :

tabark293 tabark293
  • 03-02-2017
look at it this way

this is an easy division question
Answer Link

Otras preguntas

Limpiar es infinitivo o imperativo
Why does Washington feel that taxes are important?
Jose is creating a game for class. In his game, fellow students will have to identify different types of communities. Which of the following should Jose include
what went wrong in the United States which led to the Civil War.
1. A male patient has been diagnosed with diminished thyroid function. His doctor prescribes a dosage of 0.150 mg of Synthroid to be taken once a day. If each t
It's a 12 inch pizza cost $9.75 in it and it's cut into 10 slices what is the cost per square inch
2. REREAD Reread lines 15–31. Circle every use of the word human in this paragraph. What idea is Vernikos emphasizing by repeating this word? What opposing view
Is computer assembly a good job for a teenager?
Help me out! What's the answer?
HELP ME WITH THIS QUESTION WILL GIVE BRAINLIEST