Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Gage was injured in a mining accident and suffered severe brain damage. In time, his brain healed and he was back to working in the mines. The only change was i
****HELP*** A field is paved over to make a road, but ten years later the road is no longer used. Over the next twenty years small grasses and flowers are able
Two six sided dice are rolled. What is the probability of one of the dice being a 4?a. 11/36 or 33%b. 1/4 or 25%c. 1/6 or 17%d. 1/3 or 33%
Determine the first four numbers of N if N is[tex]N = \sqrt{122436486072...2400} [/tex]
Square Roots Find each square root 1) square root of 64
15. A poet's attitude toward his or her poem's subject is referred to as the O A. meter. O B. theme O C. structure, OD. tone
looking at the graphs from f(x)=5^x and y=log5x, what can you say about the relationship between the functions
Lamentablemente esta industria ha sufrido vaivenes debido a la piratería y a la importación de los mismos productos a menores costos. A. la minería B. los tex
If m(x) = x3 and n(x) = √ 6 + x , find the function value, if possible. (m – n)(–5) A. 124 B. –124 C. Not a real number D. –126
____ no es una atracción es un pasatiempo. a. pescar c. parque b. boletería d. remo Please leave an explanation. (: