tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

A wavelength of 489. 2 nm is observed in a hydrogen spectrum for a transition that ends in the nf level of the balmer series. what was ni for the initial level
Carl lashley determined that specific memories were not necessarily stored in distinct locations within the cortex, supporting a model of memory storage termed
In a recent study, your town's chamber of commerce found that 73% of town residents believed that local businesses overcharged for their products. the source of
The urinary system consists of two __________, two __________, one __________, and one __________
An atomic nucleus has a charge of 40e. an electron is 10-9 m from the nucleus. what is the force on the electron?
For economic purposes in the united states, the working-age population does not include:_______
A dog whistle can be heard by dogs but not by humans. this whistle takes advantage of a characteristic of sensory systems known as:_______
Secured loans are loans that required which can be used to pay off the loan in the event Of?
The process where a substance goes directly from a solid state to a gaseous form is known as:____.
(2x+1)/(x²-3) simplified