laureneaves laureneaves
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Please help I will give brainliest.

Please help I will give brainliest class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 04-04-2022

Answer:

Ten apples cost 9 dollars

Step-by-step explanation:

C(10) = 9

The input is 10 and the output is 9

You bought 10 apples for 9 dollars

Answer Link
alexanderorangeguy
alexanderorangeguy alexanderorangeguy
  • 04-04-2022

Answer:

The last one

Step-by-step explanation:

10 is a function of C which says that the cost of 10 = 9.

Answer Link

Otras preguntas

Where do you think milk gets it matter?
Give an example to show that the importance and use of a resource changes with time.... Thanks.
PLZZ HELP!!!!!!!!!!!!​
9 x (-3) + (-15) ÷ 3
What best explains the variation in tree heights in the topical rain forest
Please help! 8th grade geometry! Thank you<3
what is the value of t?
In space, are fires possible without oxygen? If so how would it happen?
Which of the following artists watched and then painted from memory the fire at England's House of Parliament? Naum Gabo OJ.M.W. Turner Gustav Klimt
The ball ____ by Arnold during the game a- was caught b- was catched c- were caught d-were catched