mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Type of Democracy where citizens are involved in day-to-day government is ____________.
prove that opposite angles of a parallelogram are congruent
absolute value of -|-2|
which of the following is true of beowulf? a. it is a tragedy. b. it was most likely written by a roman occupant of britain. c. it contains pagan and christian
what type of verb is the underlined word in the sentence? lindsey and her family visited the museum. a. intransitive b. transitive
mt. bona is 16,500 feet. what is the height of mt. bona rounded to the nearest ten thousand feet
qué es "la natilla"?
how to you put 5abc+2a^2+6abc i standard form step by step??
only congress has the power to declare war. t or false
when a lion eats a zebra and then uses the energy from the zebra to run, the lion’s body converts a) chemical energy to light energy b) chemical energy to kinet