josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

3+x>10 solve the answer to this problem
where did the cival war begin a Gettysburg b fort sumter c Appomattox d manassas
Carlos owns an orchard. His apple trees produced 315 bushels of apples. Each bushel of apples weighs about 48 pounds. There are about 3 apples in each pound. Ab
Carlos owns an orchard. His apple trees produced 315 bushels of apples. Each bushel of apples weighs about 48 pounds. There are about 3 apples in each pound. Ab
How did Jewish ideas spread
how do i write the quotient of k decreased by 4 and 9
what's 13/20 converted into a decimal
A negatively charged ion is called a(n) _____.
If a square has an area of 81 square feet .what is the length of each side of the square
Carly made a coaster for her juice cup. The dimensions are 9/10 for length and width. What is the area of Carly's coaster if it's shaped like a square?