briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

what is the relationship between the values of the 4s in 4,438
(3x+2)∧2=9 how do i solve this in the square root property
Solving linear equations is not for me :b i need to know p - 15 = 13 - 6p
9 hundred thousands equal how many tens
d=rt for t........................
How do you write 4.293 in expanded form?
If one paper clip has the mass of 1 gram and 1,000 paper clip have a mass of 1 kilogram, how many kilogram are 8,000 paper clip
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar . She adds 5 groups. What numbers does she say?
What is 3.82 rounded to the nearest whole number
find a whole number x in x/113 so that the ratio is a good estimate for pi