emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

find the domains of the following expressions: [tex]\sqrt{3-2x}[/tex] + [tex]\sqrt{1-x}[/tex]
Please help ASAP!!!!!!!
Write down 5 tips that an office can use to be more sustainable and reduce wastage? Write a description of each one and how it reduces wastage
convert 54.0L to cm3
Help I'm really bad at math/division !!!!
You and your family want to plan a beach trip to ocean lakes The cost of the house is $1180 A golf cart rental is $60 per day How many days did you stay if the
How is science different from other ways of learning about the world?
Find the distance between the two points rounding to the nearest tenth (if needed) (-8,6) and (-6,0)
Solve the compound inequality. |x-3| < 4 and |x+2| > 8 The solution of the compound inequality is _________
Is sea horse fish or a mammal​