kwilliams122990 kwilliams122990
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need HELPPPPP pleaseeeee

I need HELPPPPP pleaseeeee class=

Respuesta :

kaitsides3
kaitsides3 kaitsides3
  • 01-03-2022

Answer:

$84 per person because if multiply 84 by 4 its 168

Answer Link
hutchhutchann
hutchhutchann hutchhutchann
  • 01-03-2022

84 per person

Step-by-step explanation:

84+84=168

168+84=252

252+84=336

Answer Link

Otras preguntas

a 40 kg-skier starts at the top of a 12-metter high slope. at the bottom she is travling 10 m/s. how much energy dose she lose to friction
What do you notice about subtracting 0 from an integer? Why does this make sense? What do you notice about adding 0 to an integer? Why does this make sense?
The German invasion of in 1939 was an example of a military strategy of swift and sudden war known as
what does a notational analyst do?
When you mix a color with white
what does the graph look like?
After the Republic of Texas formed, a it borrowed large sums to get the funds it needed. b it created a force to protect its border against raids.
A scale on a blue print drawing of a house shows that 6 centimeter= 3 meter What number of centimeters on the blue print represents an actual distance of 27 met
which sentence in the story helps you predict that Mma ramotswe will be successful
New coke was repositioned as a slightly sweeter, less filling soft drink because the coca-cola company discovered that its 1984 market share in supermarkets was