laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

How does the fur contribute to the theme of the story?
Answer True or False to these questions a. Schedules under strict 2PL do not allow dirty reads. b. Every serializable schedule is conflict serializable. c. An
Evaluate 12 − 6 + (14 − 8)2 = ____________. (1 point)
My grandmother’s granddaughter is my _______?
Which of the following statement regarding characteristics of high performance teams is false? 1. High-performance teams have strong core values. 2. High-perfo
Which formula represents a polar molecule? (1) H2 (3) CO2 (2) H2O (4) CCl4
To make sandwiches for a picnic, Amy buys 1 loaf of bread for $4.19 and 4 pounds of turkey at $6.95 per pound. Amy calculates the total cost as $31.99. Which eq
Someone please help me this will be a lot of points and I will follow u and Mark u the brainiest​
PLs answer this question
4. List the dress skills most 5-year-olds have. Can they dress alone? What can they do? What can't they do?