nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Do you think the United States was able to "enforce" the Monroe Doctrine?
Why does Oobleck harden under pressure? Please explain in detail why this occurs
What did families do in Ancient Rome when they had no son to carry on the family name?
What drove the colonists to want independence from britain??
Find the sum of 2 1/9 + (-2/9) + 3 5/9 a. -5 b. 5 c. 5 2/9 d. 5 4/9 e. 5 5/9
This year andrews achieved an roe of 13.9%. suppose management takes measures that increase asset turnover (sales/total assets) next year. assuming sales, profi
A 1400kg car moving westward with a velocity of 15m/s collides with a utility pole and is brought to rest in 0.30sec. find the force exerted on the car during t
Line segment AB has a length of 2 units. It is translated 6 units to the right on a coordinate plane to obtain line segment A'B'. What is the length of A'B'?
I NEED HELP ASAP!! I WILL REWARD BRAINLIEST ANSWER!!!!Using the slope and the y-intercept, graph the line represented by the following equation. Then select the
Please help I have no clue