maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

calcule: a)(+17)+(-8)+(+19)+(-26)+(+1)=
how do they decide when easter is
when is the first day of spring
frequently asked questions in interview
I need some help on number 15 please...
when is mother's day 2016
Fill in the blank: After laboring for seven years, the group produced one of the great works of English literature. _________________ has been called “the only
The length of a classroom is 34 feet in yard and frets
why is it called good friday
for whom the bell tolls poem